top of page

סיפורי מטופלים

תמונה של לוגו

מיכל שיק

IMG_02391.jpg

נפגשנו לפני כל כך הרבה שנים אחרי שבתקופת עבודה מטורפת הגעתי למצב של צוואר תפוס ויד שלא יכולתי להזיז, שלושה ימים לפני בר המצווה של הבני הבכור...חברה נתנה לי את הטלפון ואמרה לי לדבר איתך עוד באותו יום. כשאני חולקת את הטלפון שלך עם חברים אחרים אני נוהגת לספר שאת אשת מקצוע מעולה ולצחוק שפשוט העמדת אותי על הידיים.

 

מאז עברו הרבה שנים, כל ספורטאי המשפחה עברו אצלך עם פציעות כאלו ואחרות, שלושה דורות של מטופלים במגוון רחב של איברים דווים, מגבלות תנועתיות וכאבים כאלו ואחרים.

 

הידע המקצועי, הגישה המהפכנית לנושא הכאב, הטיפול המסור, והרגישות האמיתית שלך לכל מי שעובר בקליניקה הם באמת יוצאי דופן. תוצאות הטיפול והעובדה שכאבים שליוו אותי שנים ארוכות נעלמו כלא היו הם פשוט סוג של קסם, כי בסוף זה בגיוק מה שאת... קוסמת מקצועית שמעלימה כאבים.

כל התודות שבעולם על היותך את.

מיכל

שי נוטר

IMG_02391.jpg

אני מטופל שלך (בשעת הצורך) כבר שנים.

לפעמים טיפול קונבנציונלי לשריר כואב, ולפעמים והרבה יותר חשוב- טיפול שעוזר לי להבין איך להתמודד עם כאבים ועומסים פיזיים שנובעים מסיבות עמוקות יותר מסתם שריר תפוס.

הגישה שלך לכאב ותפקוד בכאב נשמעת לפעמים כמו קסם אבל פשוט עובדת!

עובדת לי,

עבדה לאשתי שהגיעה אליך עם בעיה בגב שלא נפתרה ורק לאחר אבחון וטיפול שהבעיה בכלל נובעת משריר בבטן-נפתרה.

עובדת לאמא שלי שסובלת שנים מכאבי גב וטופלה בצורה נפלאה אצלך,

עובדת לחמותי שסבלה מכאבי צוואר ועזרת לה בכך,

עבדה לחבר ששלחתי אליך שהיה עם גב תפוס שבוע לפני החתונה בלי יכולת לזוז ואחרי 2 טיפולים אצלך רקד טנגו עם כלתו בחתונה שלו.

ממליץ בחום רב  להגיע אליך לא רק בזכות הידע הנרחב באנטומיה ופיזיולוגיה, אלא בזכות הטיפול הרגשי, השכלי והנפשי שהולך יד ביד עם הטיפול הקונבנציונלי. מי שלא ניסה חייב לעצמו להגיע פתוח ולנסות טיפול או שניים. מאמין שירגיש את ההבדל מטיפולים שעשה בעבר.

תדהר כהן

IMG_02391.jpg

היי עדי, אני חושב שיש לך את כל התכונות שצריכות להיות לפיזיוטרפיסטית טובה, את יודעת להרגיע שצריך, יש לך הרבה ידע ואת שמחה לשתף בו, תמיד רואה את התמונה המלאה שמורכבת מהרבה חלקים, ויודעת לגעת איפה שצריך ואם צריך, קשובה, כנה.... תודה שזכיתי להכיר אותך!

בכל הפעמים שנפגשנו, תמיד ברגעים לא קלים של פציעות משמעותיות, שלא ידעתי איך ישפיעו על המשך הדרך שלי, היית שם, קשובה, נעימה, מרגיעה...

בכל פעם עזרת לי לצאת מהפציעות לא רק בפן הטיפולי כי פציעות מורכבות מעוד דברים, תמיד זמינה, תמיד מלווה, תמיד בתחושה טובה, גם אם זה תהליך ולוקח זמן ידעתי שאני בידיים טובות!

IMG_02391.jpg

הי עדי :) 
כבר כמה זמן רציתי לכתוב לך ולא יצא.
בעיקר רציתי להגיד תודה. 

שנה אחרי שנכנסתי "לשוק העבודה" נחשפתי אלייך ולסדנה שלך אצל עינת בצפון, ואני כ"כ שמחה על כך. 

שמעתי לאחרונה דברים שנאמרו ע"י מטפלים טריים שלא נחשפו לנושא הזה, והבנתי כמה משמעותי היה להבין קצת איך המוח עובד ואת הכאב הכרוני כמו שאת מעבירה אותו.

אני מרגישה ויודעת שאילולא הייתי עוברת את הסדנה הייתי אחרת היום בהבנה ובעשייה שלי כפרט וכמטפלת. 

אני חושבת שאולי הייתי נמנעת וחוששת מהכאב,  ובעיקר לא יודעת איך להרגיע אנשים... ולדעת את המעט שאני יודעת כרגע עוזר לי כל כך בחלק מהטיפולים בעיקר כפיזיו טרייה. כל כך שמחה שהתחלתי את דרכי עם הידע הזה. אין ספק שמה שלמדתי זו רק טעימה ויש לי עוד מלא מלא ללמוד. 

אבל פשוט רציתי להגיד תודה על חשיפה לעולם המוח והכאב (שגיליתי אגב שגם מאוד מרתק אותי) שעוזר לי להיות מטפלת טיפה יותר טובה.

ניצן רפפורט

IMG_02391.jpg

הגעתי אל עדי בהמלצה חמה של חבר טוב. הוא שמע שיש לי כאב בשכמה כבר הרבה זמן.

 

נכנסתי לעדי עם תקווה גדולה שאפשר להמשיך בחיי ללא הכאב המעצבן הזה. עדי שאלה ואח"כ בדקה, וניהלנו שיחה.

יצאתי עם הבנה שכאב ומחשבה מחוברים, תרגלתי גישה חדשה והכאב עבר כאילו לא היה. אני יודע היום שעדי מומחית כאב וקוסמת העלמת כאבים.

גילי גבל

IMG_02391.jpg

את עדי פגשתי - ממש כי הייתי חייבת. אני שחקנית, רקדנית ומתעמלת.

הגעתי אליה בפעם הראשונה עקב פציעה שקרתה לי בחזרה גנרלית יום לפני בכורה. מאחר והגוף הוא הכלי שלי, וההצגה דרשה ממני לרקוד, ובצע אקורובטיקה, היה ברור שצריך לשלוח אותי דחוף למשהו מאוד מקצועי. חבר טוב, שעובד איתי, ישר המליץ על עדי.
 

במרחק שיחת טלפון היא דאגה לפגוש אותי במיידי, לפנות מזמנה, הלא פנוי, ולטפל בי. הגעתי בפחד, שלא לומר בבכי, שאני צריכה לוותר על ההצגה. ומעבר להצגה, הפחד מפציעה עם השלכות בלתי הפיכות. מה לוותר? אין מצב.
 

ואז עדי נכנסה לתמונה. בשקט, בסובלנות, שאלה אותי מלא שאלות שלא הבנתי את חשיבותן בזמנו. והתחילה לעבוד. תוך כדי הטיפול, מלבד הכאב הפיזי, שבהתחלה היה בלתי נסבל ולאט לאט נעשה נסבל, מצאתי את עצמי נרגעת. וזה רק בגלל עדי. בשקט, בחיוך, תוך כדי שהיא מסבירה לי מה הבעיה, עונה על כל השאלות המעצבנות שלי, ודואגת מעל הכל שאני אנשום ואשחרר את הלחץ.
מעבר לזה שכבר אחרי הפגישה הראשונה הרגשתי הרבה יותר טוב, הייתי רגועה. למחרת היא ראתה אותי שוב, הכאיבה, לחצה חיפשה, הדביקה בטייפ, ואני יצאתי כמעט חדשה. ועשיתי את ההצגה כמו גדולה. לא ממש בזכותי, אלא בזכותה.


אין לי מושג איך היא עושה את זה למרות שאני איתה שם בחדר, אבל זה היה בשיא המקצועיות. ואני בתור ספורטאית, לא מתפשרת על זה בחיים. ולכן כשנפצעתי בפעם השניה, לא חשבתי פעמיים והרמתי טלפון לעדי. אני סומכת עליה בעיינים עצומות.

כן הטיפול הזה היה יקר קצת, קצת הרבה בשבילי בזמנו, כשאני הייתי סטודנטית, אבל זה כאין וכאפס לעומת הבריאות שלי ששווה הרבה יותר מכסף. והיום אני הרבה יותר רגועה כי אני יודעת שחס וחלילה במקרה של פציעה, אגיע לעדי ואני אצא בן אדם חדש.

הטיפול מלווה בחיוך, סובלנות, מוזיקה ותחושה שהיא לא תעזוב אותך עד שהכל יסתדר.


שוב הזדמנות להודות לך עדי, כי הגוף שלי והבריאות שלי זה הדבר הכי חשוב. ובמקצוע הזה שבחרתי - לא מתפשרים! טוב שיש על מי לסמוך ומבחינתי זו את.
תודה.

ג׳ני

IMG_02391.jpg

היי עדי,

מה שלומך? 

 

רציתי לחלוק איתך - את יכולה לפרסם אם זה יעזור לך ... שמאז ההרצאה שלך בפליי על כאב, היחס שלי לדברים מאד השתנה וכתוצאה מכך אני חווה הרבה פחות כאב! 

 

לפני איזה שנתיים-שלוש, התחלתי להרגיש כאב עמום ומשונה עמוק בישבן השמאלי, לקראת סוף היום. לא משהו רציני - אבל בסוף היום פחות אהבתי לעמוד על הרגל השמאלית (למשל כשמורידים בגדים להתקלח), אז הייתי שמה לב לזה וממשיכה הלאה כרגיל. 

 

בשנה+ האחרונות, הכאב ממש התגבר. היה ברור לי שהוא מתחזק אחרי ישיבות מרובות, אז השתדלתי להימנע מהן - ישיבות ארוכות בזמן תרגול יוגה הפכו להיות לסיוט מבחינתי, נסיעות ארוכות יצאו מהפרק, טיסות כמובן שלא....כל הדברים האלה על אש קטנה אבל עקבית. 

 

ניסיתי כל מיני תנוחות יוגה שאמורות לעזור - כל מה שקשור בפיריפורמיס/סיאטיקה (אבחון עצמי, נא לא לפרסם)...כל אלה לא עזרו. כשהייתי בתנועה, תמיד הרגשתי טוב - אבל לאחר הרבה ישיבה, הכאב החמיר.

 

הלכתי לכמה פיזיוטרפיסטים כי חשבתי שאולי משהו בסקרום זז - ואולי אכן זז לפני כן, אבל כולם אמרו לי שהכל תקין, ואין שום סיבה נראית לעין לכאבים. 

 

באופן משונה, ביום-יים אחרי הביקור אצל הפיזיוטרפיסט, הכאב נעלם לגמרי. הרגשתי שאולי יש קשר בין האבחון שלו לבין היעדר הכאב....

 

ואז הגיעה ההרצאה שלך - שהכנתי את עצמה אליה מראש, כי ידעתי שמדובר יהיה בישיבה ממושכת. אמרתי לעצמי, כדאי שמדי פעם אעמוד, אגוון את הישיבה, כדי שלא אצא עם יותר כאב. 

 

אבל הנה, במהלך ההרצאה, כשאת מספרת על הכאב - ועל המקרה שהיה לך, כשהיה לך כאב משתק בגב לאחר שראית חיה כלשהי (זיקית? שממית?) ואיך דיברת אל עצמך כדי להסביר לגוף שאין סכנה, ואין שום סיבה לדאגה, וזה ממש בסדר. 

 

אז ככה התחלתי לדבר לעצמי במהלך ההרצאה שלך, אמרתי לעצמי הכל בסדר, מותר לשבת שעתיים, לא נולדנו לשבת - אבל גם לא נולדנו לעמוד כל היום - ואין שום בעיה, וכו וכו'. 

 

יצאתי מההרצאה שלך ללא שום כאב. 

 

לאחר כמה שבועות טסתי לברלין, טיסה ארוכה (בשבילי!) וכל הזמן דיברתי את אותם הדברים בראש - הכל בסדר, נכון שקצת צפוף, אבל אין פה נזק לרקמות, לא צריך לעשות 6 שעות יוגה אחרי הטיסות, הגוף יסדר את הכל. 

 

מאד הטיסה לברלין, הכאב נעלם לגמרי. אין לי מושג לאן הוא הלך, אבל איננו ... 

 

בטוחה שיהיו חברות תעופה שישמחו "לעוף על זה" - אבל באמת שהטיסה העלימה לי את הכאב. כאילו משהו הסתדר בגוף (מח). 

 

מאז הספקתי לנסוע לכמה נסיעות ארוכות, עוד טיסה, והכל אותו דבר, ללא כאב. 

 

כל פעם שהמח שלי קופץ למחשבה הרגילה של "אוי, זה לא טוב לשבת שעה על הפסנתר" אני פשוט מרגיעה אותו ומסבירה לו שהכל מצוין וזו הדרך הכי נכונה לנגן בו. 

 

אז רציתי גם לשתף וגם להודות מקרב לב - הסיפורים שלך, הידע העצום, הדרך שלך להעביראת מה שאת מאמינה בו בכל הלב, כל אלה גורמים לשינוי מהותי בעולם. 

 

זהו - יום אחד אשמח ללמוד איתך, מקווה שזה יקרה בקרוב! 

 

תודה תודה

וסופש נפלא!

הדר בראל

IMG_02391.jpg

אל עדי וידיה החכמות הגעתי לפני שנים רבות. באתי מתוסכלת וכאובה כשבליבי מעט מאוד תקווה ואמונה שמישהו מתוך עדת המטפלים שעיניי שזפו לאורך שנים, יוכל לסייע לי. חיכיתי בחדר הקבלה עם דפיקות לב מואצות, מביטה בפיזיותרפיסטים הנכנסים ויוצאים מן החדרים ומנסה להבין מי מהם יהיה זה אשר יבטיח לי שינוי, יפיח בי אומץ לייחל לשינוי שלא יגיע.

ואז עדי. היא יצאה מתוך חדרה, מוארת ומחייכת כמו איזו שמש גדולה והזמינה אותי להיכנס לחדר. חשבתי כי מייד אשכב על מיטת הטיפולים, היא תעסה, אני אגיד תודה רבה ולעולם לא נתראה שוב. אז לא. התסריט נכתב מחדש.

עדי ביקשה להקשיב לי. רצתה לשמוע הכל. כיוון שאני מגיעה מתחום טיפולי, היכולת שלי לזהות אנשים מקשיבים, עצומה, מה גם שהקשבה אינה שפת אם שלנו וכולנו חוטאים בה. עדי הקשיבה היטב היטב ולאחר שהקשיבה ברכות, הזמינה אותי לשכב על הגב. עדי הגיעה אל גבי וזרועותיי דרך הבטן. תחילה הדבר נראה לי מוזר ומדאיג, שכן התמונה שעלתה בראשי לגבי סוג הטיפול הייתה שונה. הרהבתי עוז לשאול ועדי מייד הסבירה.

כאשר אדם סובל מפקיד את גופו בידי מטפל, אין נחמה ועידוד גדול יותר מאשר הסבר מפורט. עדי אמרה שנצטרך עד שבעה טיפולים, הסבירה באריכות על כל פעולה, שאלתה שאלות ידידותיות ומרגיעות על מנת להפיג את המתח של הגוף והלב, והתמסרה עם שיתופים מרגשים משלה על חייה.

ידעתי שהגעתי הביתה. ידעתי.

ומאז, בכל רגע שגופי מכריע, אני מתקשרת ומתקבלת מייד ובאהבה. אף אדם סובל לא מחכה בתור אצל עדי. תהרגו אותי אם אני מבינה איך זה עובד, אבל היא מוצאת זמן ולעולם אינה מזדעזעת משום דבר אנושי, חריג או לא.

את המתנה שלי.

IMG_02391.jpg

הגעתי אלייך בתקופה די מורכבת בחיים שלי, תקופה של סיום והתחלות חדשות, תקופה של חיפוש מחדש, אבל בעיקר- תקופה בה יכולתי לבצע שינויים ובה הגוף שלי (והלב שלי) ביקשו את השינויים.

הגעתי אלייך בעקבות כאבים כרוניים בכמה מקומות בגוף, אבל אתרכז בכאב שהפריע לתפקוד שלי הכי הרבה באותה תקופה- כאב בכתף, שכמה וצוואר בצד ימין.

אחרי שכאב לי במשך כמעט שנתיים, כאב מציק, בלתי נסבל ולא מאפשר לישון או לעיתים לתפקד, עברתי הרבה טיפולים וכדורים.. ואז הגעתי אלייך. למדתי דרכך, בין היתר בטיפול ובהרצאות שלך, שאין דרך אחת להתמודד עם הכאב. שאם כואב- הגוף דורש משהו, דורש תנועה, דורש שינוי הן פיזי והן שינוי בחשיבה. ואחרי תהליך די מסובך רגשית אבל קצר ולא תובעני ביחס לתהליכים אחרים שעברתי, הצלחתי להשיג הקלה בכאב הזה. הצלחתי להשפיע עליו, הצלחתי להבין מה עוזר להרגיע אותו כשהוא מתעורר, והכי חשוב- השגתי מחדש שליטה על הגוף שלי.

הבנתי בזכותך שכל פעם שכואב צריך לשנות משהו- אולי פיזי אבל לפעמים גם משהו בחשיבה. הבנתי שהביטוי לכאב מגיע ממקום מורכב, כזה שלא תמיד אפשר להבין מאיפה הוא מגיע אבל תמיד אפשר לחקור ולבדוק ולשנות.

תודה רבה על כל הכלים שנתת לי, על ההכלה, האמפתיה והקוליות המטורפת שלך שעזרה להכל להיות יותר בהיר וקל ממה שזה הרגיש.

 

תודה!!!!! את מטפלת מדהימה, והכי חשוב- יש בך אנושיות יוצאת דופן, את מדברת בשפה של המטופל ולא מתפשרת על דרך הטיפול.

 

אז שוב תודה, שבזכותך השגתי הקלה, הבנה של הגוף שלי ושליטה עליו מחדש. מעריכה אותך מאוד.

תמר חזן

IMG_02391.jpg

הגעתי אליך עם פריצת דיסק בגב התחתון והתקפים שבאו והלכו במשך שנים. לא תיארתי לעצמי שאפשר לעזור לי בעומקים כאלה. נקודתית עזרת לי לשחרר את הכאב, לימדת אותי תרגילים שמלווים אותי תמיד אבל הדבר היקר ביותר שקיבלתי ממך הוא התובנה על איך לא לפחד מכאב ואיך לא לתת לו לשתק אותך. להמשיך לזוז ולהזיז את הגוף.

סליה שרוין

IMG_02391.jpg

הייתי אצלך לפני כחודש עם סיפור של כאב גב מעל 20 שנה. קושי בעיקר בעמידה ובהליכת מוזאונים.

כבר כמה זמן שאני רוצה לכתוב לך ולא יוצא לי. מאז שהייתי אצלך משהו קרה בתודעה שלי וכתוצאה מכך משהו קרה גם לכאב גב...(לא סבלתי כל החודש מכאב, או שהוא לא הגיע או שכמו שהוא הגיע כך הוא הלך בלי סבל מיותר)

 

אמרת לי שהכל תקין אצלי- היפר לורדוזה ובלטי דיסק הם לא הבעיה אלא המשמעות שאני נותנת לכאב.

הפחד שלי מהכאב גורם אולי לסבל העיקרי. מה שמדהים זה שכך אני עובדת עם אנשים (עם הנפש ולא עם הגוף) באימון ובסדנאות ימימה. זאת התורה.

 

אז אני מלאת תודה והערכה על השינוי שחוללת בתוכי ומקווה שזה ילך איתי תמיד!

ליאת קליין

IMG_02391.jpg

היי,

רציתי לספר לך, יש לי מתאמנת שהמון זמן מתלוננת על כאבי ברכיים. היום היא אמרה לי שאחרי ההרצאה שלך הפסיקו לה הכאבים. היא שינתה גישה. את לא מבינה כמה זה שימח אותי.

בזכותך!

שחר

IMG_02391.jpg

עדי, הגעתי אלייך לאחר למעלה מעשר שנים של כאבים כרוניים מתישים בגב התחתון. הגעתי אלייך מתוך מקום של סבל וייאוש. שום טיפול ו/או פעילות לא ממש עזרה (הייתי ביוגה, פילטיס, מחשבת הגוף, ג'ירוטוניק, ביו פידבק, פיזיותרפיה, פיזיותרפיה מנואלית, שחייה, חדר כושר ועוד ועוד ועוד).

עדי, עזרת לי להבין תוך 3 פגישות מהי באמת מקור הבעייה וכיצד ניתן גשת אליה ולאחר פחות משלושה שבועות חלה הטבה משמעותית ביותר! הצלחת היכן שרבים כשלו, למרות חוסר האמון והספקנות שלי בתחילת הדרך.... אני מודה לך על כך מקרב לב!

ולסובלים, אני ממליץ מכל הלב, שינסה להיפתח למשהו אחר ולהגיע לעדי שמטפלת בכאב ממקום אחר,שיוכל להשמיע, לשמוע ובהחלט גם לטפל בכאב.

בכל מקרה שיהיה בהצלחה...

IMG_02391.jpg

עדי היקרה!

כשהגעתי אלייך הייתי מיואשת ועייפה מהכאבים... אבל מוכנה להיפרד מהם ולעשות שינוי חיובי בחיי!

אחרי ניתוחי גב ושנים שאני סובלת מכאבי גב וכאבי שרירים וכבר פיתחתי סביבם אמונות כאלו ואחרות (״שאני לנצח אסבול...״, ״שאני לא מסוגלת...״ ועוד ועוד).

 

פגשתי אותך והוכחת לי שהכל אפשרי - אם רק רוצים! בחיוך ובסבלנות הזכרת לי שאני חזקה ובריאה ולימדת אותי איך להיפרד מהכאבים לשלום.

בזמן קצר מאוד הצלחתי לעשות דברים שיכולתי רק לחלום עליהם קודם.

קיבלתי מתנה גדולה לחיי - איכות חיים ואמונה בעצמי, ואני מאושרת ומודה לך על כל מאוד!!! את ההוכחה שאפשר לחיות ללא כאב, תמשיכי לעשות מה שאת עושה ולעזור לאנשים!

סיפורה של מטופלת על כאבים בירך שהציעו לה החלפת מפרק ירך בגיל 28

סיפורה של מטופלת עם שנים של כאב גב תחתון

סיפורה של מטופלת עם כאבי ראש 15 שנה

סיפורה של מטופלת עם כאב צוואר ויד למשך 4 שנים

סיפורו של מטופל עם כאבים צוואר במשך חודשים

סיפורה של מטופלת עם כאבי ברך במשך 14 שנה

סיפור של מטופל עם כאבי ברכיים שחזר לשחק כדור סל

סיפורו של מטופל עם שלפוחית רגיזה במשך יותר מ 50 שנה

סיפורו של מטופל עם כאבים בשתי ידיים שהפריעו לו אפילו לכתוב

סיפורה של עינת משולמי על כאבי גב תחתון במשך שנים

bottom of page