top of page

יצירת קשר

תמונה של לוגו

אתם מוזמנים ליצור קשר לקביעת פגישה, הזמנת ההרצאה או לרישום לקורס.

תודה על פנייתכם!

תמונה של עדי דוידוביץ

שאלות נפוצות

faq
 • מה מחיר הטיפול?
  עלות הטיפול הוא 400 ש"ח, כל מפגש הוא 45 דקות שבו חלק מהזמן מיועד לשיחה וחלק לתנועה או מגע.
 • כמה זמן אורך הטיפול?
  משך מפגש הוא 45 דקות, במפגש הראשון רוב הזמן מוקדש לשיחה, איסוף פרטים, ובדיקה ורק חלק קטן ממנו לטיפול עצמו, מהמפגש השני רוב הזמן מיועד לטיפול.
 • כמה טיפולים אני אצטרך?
  אין שום דרך לענות לך על השאלה הזו, ישנם אנשים שמגיעים למספר מועט של טיפולים, ישנם כאלה שצריכים מספר להגיע מספר חודשים. אני מצפה לראות שינוי ושיפור במצבך כבר תוך שלושה מפגשים, השינוי הוא לא חייב להיות גדול אך אני מחפשת מגמה של שיפור, במקרה שיש החמרה אני אינני ממשיכה לטפל. אין סדרות טיפוליות של עשרה מפגשים שעליהן ניתן לקבל הנחה מכיוון שברוב המקרים אינני צריכה עשרה מפגשים כדי לעזור.
 • הייתי רוצה לדבר אתך קודם כדי לוודא שאת יכולה לעזור לי
  אני אגיד לך את מה שאני אומרת לכל מי שמתקשר, אין לי דרך לדעת משיחת טלפון ללא בדיקה אם אני יוכלה לעזור או לא. אני יכולה לספר לכם מניסיון שהתקשר אלי פעם בחור שמשיחת הטלפון נשמע כי הוא צריך ניתוח ואמרתי לו זאת בשיחתנו. אותו בחור התעקש שהוא לא רוצה ניתוח והוא רוצה לבוא לבדיקה אחת. כאשר נפגשנו לבדיקה הבנתי כי המידע שהוא העביר לי היה חלקי וההערכה הראשונית שלי היתה לא נכונה. למזלי הוא התעקש להגיע ולא להקשיב לי ומאז למדתי את הלקח החשוב שלא לתת עצות בטלפון ללא בדיקה מעמיקה.
 • מה קורה בפגישה הראשונה?
  אם בחרת להגיע הרי הגיע הזמן שנכיר וזו תפקידה של הפגישה הראשונה. אני לא מטפלת בגב או ברכיים, לא ברצפת אגן וגם לא בכתפיים, אני מטפלת באנשים ולכן אני צריכה לדעת כל דבר אפשרי עליך. אני לפעמים יכולה להקשיב את כל ה45 דקות לסיפור שלך כי כל פרט הוא חשוב, ונכון, זה עלול להיות מתסכל לספר שוב את אותו סיפור שכבר סיפרת בעבר כמה וכמה פעמים. אבל אני לא מכירה אותך ולכן אני צריכה לשמוע נכון. הרבה פעמים קורה כי אנשים מבקשים ממני לעבור על התיק הרפואי שהם הביאו איתם, עב כרס או דק ככל שיהיה זה לא הסיפור שלך, זה אוסף ניירות שאגרת לאורך הדרך, זה אפילו לא מייצג אותך, זה רק אוסף נתונים. אנחנו נשב ונדבר עד שאני אקבל את כל המידע ואז אני אבדוק אותך, ויתכן כי הבדיקה תהיה ארוכה ויתכן כי היא תהיה קצרה, הזמן איננו מהווה אידיקציה לכמה הבעיה גדולה או קטנה. הבדיקה היא בסיס עליה אני מבססת את הטיפול אחר כך. היא לא נמצאת שם על מנת להוכיח איזו רקמה פגועה. לשיטת עבודה זו קוראים TDT, שזה קיצור לבדיקה על מנת לכוון טיפול (treatment direction test).
 • מה קורה בטיפול?
  האמת היא שעל אני לא יכולה לענות, לא בגלל שאני לא יודעת לטפל אלא בגלל שאני לא יודעת מה אני אעשה אתך. אין לי טכניקה אחת שאני משתמשת בה, לדוגמא מישהו שלמד דיקור משתמש בדיקור על מנת לטפל, מישהו שלמד עיסוי ישתמש בעיסוי, אבל אני למדתי גם וגם וגם (עיסוי, דיקור, טריגר פוינט, טייפ, קיניזיו, מיופאשיאל ריליס, MET, מייטלנד, מאליגן, ועוד) אז יש לי ארגז כלים גדול לבחור ממנו. ואני לא יודעת מה אני אבחר במקרה שלך. אם מעניין אותך מה למדתי אז אני יכולה לשלוח אותך לפוסט בבלוג שמדבר בדיוק על זה.
 • אני שונא לתרגל ולעבוד בבית, אני חייב לעשות?
  ובכן, אמממ... אני מצטערת להגיד כי אין ברירה, שינוי מחייב עבודה, גם שלך. אני יודעת שהכי קל זה להגיע למישהו שהוא יעשה קסם והכל יעלם, אבל זה לא עובד ככה. המציאות עד היום הוכיחה שזה לא עובד כי הינה אנחנו נפגשים כי כנראה מה שעשית בעבר לא עבד. יתכן כי עבדת ועשית תרגילים בעבר וזה לא עבד ולכן זו הסיבה בגלל עכשיו זה נראה לך מיותר, כי למה שזה יעבוד עכשיו אם בעבר זה לא עבד? אז דבר ראשון אני מצטערת שלמרות שהתאמצת זה לא עבר, אבל אני מבטיחה לא לתת לך את אותם תרגילים, הסיכוי ששעורי הבית הוא לעשות 20 הרמות אגן הוא קלוש אז אני מקווה שנשאר לך עוד טיפה כוח לעשות ולהתאמץ בשביל עצמך עוד קצת.
 • כל כמה זמן צריך להגיע לטיפול?
  בדרך כלל טיפול הוא כל שבוע, שוב מספר הפעמים אין לי דרך לדעת מראש. אך ישנם אנשים שאני סומכת עליהם שיעבדו בבית ובמקרה שלהם אני רואה אותם לעיתים רחוקות יותר, למשל אחת לשבועיים או אחת לשלושה שבועות. אני חייבת לשתף אותך כי הגיע אלי בחור למפגש אחד כי הוא אמר שאין לו מספיק כסף להגיע לטיפולים, הכנתי יחד אתו תוכנית עבודה לחודשיים והוא עבד לבד, בכל פעם שהוא היה צריך לסטות מהתוכנית (למשל הוא היה חולה) הוא התקשר וחשבנו מה ניתן לעשות ואיך לשנות את התוכנית. הוא התשפר מאוד וחזר לתפקד רגיל חלוטין (ריצה ורכיבה על אופניים ואחר כמה שנים של חוסר פעילות גופנית בגלל כאבים). אז לעיתים רחוקות מאוד מישהו צריך להגיע ליות מפעם בשבוע, וככל שתעבדו יותר בבית כך נוכל לקבוע פחות טיפולים.
 • אני כבר בטיפול אצל מטפל אחר, אבל רוצה להגיע גם אליך. זה בסדר?
  אני לא כל כך בעד טיפולים משולבים, ואני אסביר למה ומה היוצא מן הכלל. נניח יש לך כאב ראש, והחלטת לקחת אקמול, נורופן, אדוויל, וולטרן באותו הזמן. נכון, יש סבירות גבוהה שכבר לא כואב לך הראש. אך האם חלק מהתרופות היו מיותרות? האם יתכן כי הן פגעו בכם? האם יתכן כי נוצרה תגובה בין תרופתית? בתרופות זה מאוד ברור כי לכל תרופה יש תופעות לוואי ולכן אנשים מעדיפים להשתמש בפחות, אך גם לטיפולים יש תופעות לוואי. מה תופעות הלוואי של טיפולים? למשל הוצאה כלכלית גבוהה, ייאוש, בזבוז זמן. לתרופות יש תגובה בין תרופתית, למשל יש תרופות המתנגשות אחת בשנייה, גם טיפולים יכולים להתנגש. תארו לכם כי טיפול אחד עוזר לכם ואילו טיפול אחר מחמיר אתכם. בסוף היום את לא רואים שינוי כי טיפול אחד ביטל את ההשפעה של השני. מתי יש יוצאי דופן? אם אתם כבר שנים נמצאים בטיפול קבוע שלא משנה את ההתערבות שאני עושה אז אין לי בעיה לעבוד במקביל.
 • האם תשלחי אותי לבדיקות נוספות?
  סיכוי קלוש מאוד, בדרך כלל אנשים מגיעים אלי עם תיק מלא בדיקות שחלקן אפילו היו מיותרות.
 • שמעתי שאת כמו פסיכולוגית, זה נכון?
  לא, אני לא פסיכולוגית. אני לא מתיימרת להיות, ואני לא אבקש ממך לפתור בעיות רגשיות שיש לך. אני מטפלת במספר שיטות פסיכותרפיסטיות בניהן ACT, DBT, FAP, RFT יתכן כי בשיחות שלנו תתעורר בעיה רגשית שמלווה אותך, ויתכן כי היא תהיה קשורה לכאבים שלך (לחץ וחרדה מובילות לשינויים רבים בגוף בניהם כיווץ של שרירים) ואנחנו נדבר עליה ואם תרצה תוכל להמשיך לטפל בה במסגרת טיפול פסיכולוגי. ודרך אגב אני בעד טיפול רגשי מכל סוג שהוא, זה לא חייב להיות טיפול פסיכולוגי.
bottom of page