• עדי דוידוביץ

מחשבה מייצרת מציאות

מכירים את הביטוי "מחשבה מייצרת מציאות"? יש אנשים שמאמינים בו ואחרים שחושבים שהוא סתם בולשיט ניואייג'י. אבל אם תחשבו על זה רגע תבינו שמחשבה היא המציאות, פשוט כי הדרך שבה אתם רואים את העולם היא דרך המחשבות שלכם. זה לא שהשמש מופיעה ואז אתם חושבים עליה, זה שכאשר מופיעה המחשבה הינה שמש היא כבר שם.

עד שלא ייצרתם מחשבה הכרתית למשהו הוא לא נמצא שם, הרי בטוח הייתם פעם במסיבה ומישהו בא אליכם ואמר "היי, אני קורא לך כבר חצי שעה, לא שמת לב אלי?" . זה לא בגלל שאתם עוורים או חרשים, זה בגלל שעד שלא נוצרה המחשבה "היי, יש כאן מישהו שאני מכיר שקורא לי" הוא לא היה קיים.

בטח קרה לכם בעבר שהיית בטוחים ששני אנשים שמדברים מרכלים עליכם מאחורי הגב, שבוגדים בכם, שמלכלכים עליכם... וזה לא קרה. אולי בשיחה ארגנו לכם מסיבת הפתעה, אולי השיחה לא הייתה עליכם בכלל, אתם דמיינתם משהו בראש, הראש שלכם היה מלא מחשבות שהייתם בטוחים שהן נכונות... אבל בסופו של דבר התבררו כטעות. בזמן שחשבתם את אותן מחשבות הייתם אומללים, מבואסים, כי המציאות שאתם יצרתם היתה שלילית. כאשר ה"אמת" היתה משהו אחר לגמרי.

אז אם מחשבה היא המציאות, והמציאות היא המחשבה, הרי אנחנו אחראיים על חלק מהמציאות שלנו. אם אנחנו נחליט שאנחנו לא יכולים משהו, הרי שלא נוכל לעשות אותו, כי זו המציאות שלנו. ואם נחליט שאנחנו כן יכולים לעשות משהו, אנחנו נצליח להשיג אותו, כי זו המציאות שלנו. ואם נדבר אל עצמנו בצורה ביקורתית, שלילית, מורידה, יהיה לנו קשה להתקדם ולהעריך את עצמנו. ואם נדבר אל עצמנו בצורה חיובית, מעודדת, מרחיבה, יהיה לנו יותר קל לנוע למקומות שמאתגרים אותנו, להצליח.

אז בפעם הבאה שתחששו לזוז, שתופיעה לכם מחשבה על משהו שאתם לא יכולים לעשות, תנסו מחשבה אחרת, תעודדו את הגוף שלכם. במקום בו אתם רגילים להעביר ביקורת "התרגיל הזה מסוכן לי" "אסור לי לעשות..." תשנו את המחשבה "אתה יכול" "אתה חזק" "אתה מסוגל"

כי מחשבות הן רק מחשבות, והן המציאות שאנחנו מציירים לעצמנו.15 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

רוצים לקבל עדכונים מהבלוג שלי למייל שלכם?

הרשמו עוד היום!

תודה! העדכונים מהבלוג שלי יגיעו ישירות לתיבת המייל שלך